Kreatywne pomysły dotyczące marketingu treści, które wypromują Twoją ankietę online

 

Ankiety online to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o swoich odbiorcach, dzięki czemu będziesz w stanie tworzyć lepsze treści i produkty, które są dla nich bardzo istotne. Stworzenie własnej ankiety online oznacza, że zdobędziesz oryginalne dane, które możesz wykorzystać w przyszłych treściach. Takie działania zwiększają wiarygodność Twojej marki.

 

Promowanie ankiety online

Posiadanie ankiety internetowej, która ma na celu zebranie bezcennych danych to jedno, jednak promowanie jej w taki sposób, aby ludzie brali w niej udział może być nieco trudniejsze. Wyobraź sobie, jakie to uczucie, kiedy poświęcasz czas na stworzenie poprawnej ankiety online, a osoby do których jest skierowana nie wypełniają jej. Warto, więc przyjrzeć się kilku sposobom, które pomogą Ci wypromować Twoją ankietę.

 

Czym jest marketing treści?

Marketing treści to sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami poprzez tworzenie i rozpowszechnianie treści. Nie musisz koniecznie dążyć do sprzedaży za pomocą udostępnianych treści. Zamiast tego możesz używać treści, takich jak posty na blogu, posty w mediach społecznościowych, a nawet wiadomości e-mail, aby zwiększyć świadomość swojej marki, jednocześnie edukując, informując, angażując i ostatecznie pomagając odbiorcom w rozwiązywaniu konkretnych problemów. Niezależnie od tego, jakie treści tworzysz, muszą one być istotne dla Twojej grupy docelowej, muszą być niezwykle wartościowe, spójne i istotne. W przeciwnym razie, będą oni szukać informacji gdzieś indziej.

 

Jak wykorzystać marketing treści do promowania ankiety?

Po stworzeniu ankiety online, musisz stworzyć skuteczną strategię marketingową, która będzie oparta na zrozumieniu Twojej grupy docelowej. Poniżej znajdują się pomysły, które warto uwzględnić:

Takimi działaniami z pewnością sprawisz, że duża liczba osób wypełni Twoją ankietę online. Jeśli nie wiesz jak ją przygotować warto skorzystać z narzędzi do przeprowadzania ankiet internetowych, jak SurvGo™, które umożliwi Ci stworzenie w łatwy i szybki sposób ankiety, którą roześlesz do potencjalnych respondentów.

Tagi