4 pytania, które warto umieścić w ankiecie CAWI dotyczącej zaangażowania pracowników

 

Ankiety CAWI, inaczej nazywane ankietami internetowymi, są bardzo popularne wśród właścicieli przedsiębiorstw. Badania online posiadają wiele zalet, które umożliwiają zbieranie informacji w prosty sposób, a co więcej w krótkim czasie. Warto zapoznać się, więc z przykładowymi pytaniami do ankiety CAWI dotyczącej zaangażowania pracowników.

 

Czy uważasz, że Twoja praca i osiągnięcia są doceniane w naszej firmie?

Badania wykazały, że połowa pracowników zadeklarowała, iż uważa uznanie za najważniejszy aspekt pozostania w firmie na dłużej. Większość pracowników szuka uznania dla swoich wysiłków u lidera zespołu, czy też menedżera. Jeśli pracownicy czują, że nie są doceniani w firmie, to będą mniej przykładać się do wykonywanych obowiązków. Warto, więc włączyć to pytanie do ankiety CAWI zaangażowania pracowników, aby upewnić się, że pracownicy są odpowiednio doceniani i pozostali w przedsiębiorstwie na dłużej. Zadowoleni pracownicy to osoby, które utożsamiają się z firmą i są bardziej efektywne w czasie pracy.

 

Nad jakimi obszarami musimy popracować?

Zadając to pytanie w ankiecie satysfakcji pracowników, możesz zrozumieć opinie pracowników dotyczące kultury pracy oraz kultury organizacyjnej całej firmy. Za pomocą tego pytania zachęć pracowników do zidentyfikowania problemów w firmie lub zaproponowania rozwiązań, które poprawią kulturę pracy. Dzięki temu uczestnicy organizacji będą bardziej zadowoleni z panujących zachowań w firmie.

 

Jak możemy zwiększyć zaangażowanie w pracy?

Zachęć swoich pracowników do przedstawienia rekomendacji, jak zwiększyć zaangażowanie w czasie pracy. Jeśli będziesz cenił zdanie swoich pracowników, będą oni zadowoleni, że ich opinia ma znaczenie dla firmy. Dlatego zadaj to pytanie, jako pytanie otwarte w ankiecie online. Każda osoba wypełniająca ankietę będzie mogła podzielić się własnymi spostrzeżeniami.

 

Czy jest coś jeszcze, czym chciałbyś się podzielić na temat doświadczeń pracowników w firmie?

To pytanie może być podstawowe, ale jest niezbędne, aby zawrzeć je w ankiecie zaangażowania pracowników, aby upewnić się, że nie pomijasz żadnych informacji zwrotnych. Jeśli uważnie wsłuchasz się w problemy swoich pracowników, będą oni dłużej wdzięczni i lojalni wobec Twojej firmy. Dzięki temu nie będziesz musiał często rekrutować nowych pracowników, a co więcej dzięki ankietom CAWI sprawisz, że kultura organizacyjna będzie bardziej ukierunkowana.

 

SurvGo™, jako program do ankiet CAWI

Istnieje wiele programów do przeprowadzania ankiet zaangażowania pracowników dostępnych na rynku, które pozwalają na prowadzenie efektywnych ankiet CAWI. Jednak znalezienie odpowiedniego oprogramowania do tworzenia ankiet może być czasochłonne. Bez wątpienia jednym z najlepszych narzędzi służących do przeprowadzania ankiet online jest program SurvGo™. Osoby korzystające z niego mają dostęp do różnorodnych form pytań, szybkiej analizy danych oraz łatwej dystrybucji ankiet. Dzięki temu właściciele przedsiębiorstw mogą być stale na bieżąco z udzielanymi przez pracowników odpowiedziami, co korzystnie wpływa na sprawność funkcjonowania firmy.

Przedstawione pytania są świetnymi opcjami, które warto umieścić w ankiecie CAWI dotyczącej zaangażowania pracowników. Przedstawione pytania można od razu umieścić w narzędziu do przeprowadzania ankiet online, jak właśnie SurvGo™.

Tagi