Potencjalne obszary zastosowań pomocy statystycznej

Analizy statystyczne posiadają ogromną ilość zastosowań w biznesie, nauce, a także w innych dziedzinach. Jednocześnie zbudowanie rzetelnego opracowania statystycznego i wysunięcie prawidłowych wniosków z analizy danych jest zadaniem trudnym i skomplikowanym, na którego samodzielną realizację nie może pozwolić sobie osoba niezwiązana z tą gałęzią matematyki. Na szczęście na polskim rynku działa wiele firm oferujących tzw. pomoc statystyczną, czyli kompleksowe wsparcie w tej dziedzinie.

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalistów otrzymujemy zazwyczaj możliwość uzyskania rzetelnych analiz statystycznych, przygotowanych z dbałością o każdy szczegół. Co więcej, ostateczne rezultaty i wnioski z przeprowadzonych badań mogą być przedstawione w sposób zrozumiały dla każdego, przystępnie objaśniając trudne naukowe kwestie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Ustaliliśmy już, że chcemy powierzyć wykonanie analizy statystycznej zewnętrznej firmie. Czym jednak należy się kierować, aby wybrać tą właściwą? Profesjonalną firmę w tej branży powinny cechować takie elementy jak:

Najpopularniejsze typy zleceń

Jeden z najpopularniejszych rodzajów analiz zlecanych do profesjonalnego opracowania stanowią analizy wykonywane na potrzeby prac magisterskich lub doktorskich. Zawarcie w nich rzetelnej analizy statystycznej bez wątpienia wzbogaca je i zwiększa ich wartość naukową.

Równie powszechne są zlecenia dla biznesu: począwszy od tych mających na celu poprawę działania wewnątrz firmy i optymalizację różnego rodzaju procesów, aż do analizy rynku czy badania zachowań klientów. Poprawnie przeprowadzona analiza tego typu przekłada się na wymierne wyniki finansowe.

Wspomniane wcześniej zamówienia na potrzeby naukowe nie ograniczają się rzecz jasna wyłącznie do potrzeb studentów i obejmują również bardziej złożone badania, których wyniki bywają publikowane w poważnych czasopismach.

Dodatkowe usługi

Znaczną zaletą skorzystania z profesjonalnej pomocy statystycznej są usługi dodatkowe, obecne w przypadku niemal każdej firmy w tej branży. Może to być na przykład swobodna możliwość konsultacji związanych z projektem, opieka merytoryczna (w przypadku opracowań na potrzeby prac doktorskich) czy możliwość przedstawienia rezultatów bardzo przystępnym językiem, co jest szczególnie ważne dla zleceniodawców o niewielkiej wiedzy z zakresu statystyki.

badanie statystyczne pomoc w badaniach statystycznych pomoc statystyczna do doktoratu badania ilościowe badania rynku statystyka do habilitacji metody badawcze analiza matematyka stosowana analizy do doktoratu pomoc statystyczna biotechnologia data management statystyka farmacja analiza statystyczna konsultacje statystyczne analiza danych staystycznych ekonomia opracowania statystyczne biostatystyka analizy statystyczne badania statystyczne statystyka, porgram dla gabinetu program do gabinetu obliczenia statystyczne bioinformatyka badania jakościowe analiza danych nauki społeczne system dla statystyki bazy danych raport statystyczny techniki badawcze system do gabinetu analizy danych statystycznych narzędzia badawcze analizy danych statystyka medyczna analiza bazy danych